Dane porównywarek adwokatów otworzy się na Boże Narodzenie

adwokat

Urząd Regulacji Praw zgodził się udostępnić swoje dane na temat radców prawnych z porównywarki utworzonych przez osoby trzecie, do końca tego roku.
Odpowiedział na wezwanie służb prawnych Panelu Konsumentów świadczenia więcej informacji o rejestrach internetowych lekarzy regulator.

W Na liście do panelu, SRA dyrektor Crispin Passmore powiedział „wyciąg danych” – może to wielkość firmy i żadnych problemów dyscyplinarnych w przeszłości – będzie na miejscu przez Bożym Narodzeniem. To będzie prekursorem rozwoju rejestrze on-line firm adwokata, który może podawać bezpośrednio do stron porównania – oczekiwanych do końca 2015 roku. Zastaw jest jak Rzecznik prawna opublikował dane dotyczące skarg w „oddzielone przecinkami” formatu (CSV​​), ułatwienia ponownego użycia, pomimo wcześniej sugeruje, to nie było właściwe.

„Otwarte” w formacie CSV pozwala na porównania i innych miejsc, aby łatwiej przenoszą informacje o ponad 3000 decyzji podjętych przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak SRA, Rady dla licencjonowanych Conveyancers i Własności Intelektualnej (rozporządzenie Rady IPReg) uzgodniły również udostępnić swoje dane w postaci wielokrotnego użytku. Usługi prawnicze panel konsumentów opublikowała nazwiska ośmiu stronach porównania, które spotkałem standardów poprzez samoocenę, choć podkreśla, że nie jest to poparcie.

Publikacja danych jest kluczowym celem dla panelu od samego początku następnego Legal Services Act z regulatorami wezwany na spotkanie w marcu tego roku, aby wyjaśnić, w jaki sposób poprawić otwartości. W blogu opublikował dziś panel krzesło Elisabeth Davies powiedziała, że prawdziwy postęp jest obecnie wykonana w doprowadzeniu danych o prawników do domeny publicznej. Panel wcześniej zaproponował inne informacje, takie jak cena i opinie konsumentów powinny zostać uwzględnione w prawnych witryn porównawczych.

„Nie każdy regulator jest w pełni na pokładzie jeszcze, ale postęp ten jest bardzo pozytywny i jest zakres zbudować na nim w przyszłości, w rozmowie z publikacji wszystkie informacje w jednym miejscu, na przykład na wybory prawna stronie” Davies powiedziała.

„Dążenie do otwartych danych jest w centrum polityki panelu jest od 2011 roku Przejrzystość jest absolutnie niezbędna dla konsumentów, jeśli będziesz w stanie dokonywać świadomych wyborów, chronić się przed niebezpieczeństwem i mieć zaufanie do organów nadzoru.”