Ile godzin w tygodniu pracuje prawnik?

praca adwokata

Nie zamierzam wam opowiadać, że stanie się z prawnikiem nie wymaga dużo czasu i pracy, bo to nie prawda, ale jest kilka opcji, na które warto zwrócić uwagę.

Wszystko sprowadza się do miejsca pracy i co chcesz w zakresie wynagrodzenia i odpowiedzialności. Jako przykład – przeprowadzono badanie które koncentruje się na wynagrodzeniach adwokatów w Nowym Jorku. Zgodnie z wynikami, nie była średnio 2200 godzin pracy typowe każdego roku. To wychodzi, że około 42 godzin tygodniowo. Nie zbyt podekscytowany, choć, ponieważ są tylko zafakturowane godziny. Kiedy te prawnicy rzucił we wszystkich nadgodzinach pracowali każdego roku i podzielono je tak, że wyszedł do około 66 godzin tygodniowo (to z dwa tygodnie wakacji pracował).

Więc tak, myślę, że większość ludzi zgodzi się, że to dużo. Teraz, to średnio, i to średnio o dynamicznym mieście. Następny trzeba wziąć pod uwagę różne rodzaje pracodawców można pracują. Są duże, małe i średnie przedsiębiorstwa. Są także miejsca pracy w rządzie, jak staje się publiczny obrońca. Są zalety i wady każdego z tych wyborów.

Jeśli pracujesz w dużej firmie, jest bardziej prawdopodobne, aby skończyć pracę te 66 godziny + tygodni (pamiętam, bo to było średnio, co oznacza, że ​​wiele osób pracuje więcej niż 66 godzin tygodniowo). Jeśli pracujesz w firmie średniej wielkości, z drugiej strony, prawdopodobnie będzie pracować bliżej do 42-54 godzin tygodniowo. Wadą jest jednak to, że nie może zrobić jak najwięcej pieniędzy na średnich firm, jak można w dużych firmach, gdzie nawet prawnik wyjściowy może dokonać około 150,000 $ rocznie. Jeśli się partnerem w jednej z tych firm, można zachować dużą pensję (i dostać podwyżkę), i wyciąć z powrotem na godziny. Jeśli nie uda się dokonać partnera, zwykle trzeba przełączyć się do innej firmy i zacząć od nowa.

Masz również możliwość pracy w rządzie. Tu prawdopodobnie faktycznie pracują tylko 40 godzin tygodniowo. Zadania te rzadko wymagają nadmiernych niezapłaconych nadgodzin i dodatkowych zobowiązań. Ale pensje są niższe. Prawo federalne zadań rządowych Możesz zapłacić 54.000 $ bliżej, a prawnicy mogą dokonać tylko 30.000 $ rocznie.