Pokrzywdzony prokurator – prawnik Płock składa wniosek.

prawnik

Pewien prokurator został oskarżony o zdradzenie tajemnicy sądowej przez co został pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Co ciekawe sprawa nie trafiła nawet do sądu, a wyrok zapadł!

Prawnik Płock wziął na swoje barki ciekawą sprawę prokuratora, który został oskarżony o ujawnienie tajemnicy sądowej. Pytanie tylko czy 25 letnie doświadczenie oraz brak jakiegokolwiek oskarżenia przez wszystkie lata pracy skłoniły by prokuratora do takiego czynu? Adwokat będzie miał ciężkie zadanie do wykonania, ponieważ sprawa nie będzie łatwa.

Od czego się zaczęło?

Cała ta sprawa zaczęła się od tego, jak prokurator miał otrzymać wysokie wynagrodzenie za 25 lat nieskazitelnej i bardzo dobrej pracy. Nie spodobało się widocznie, to pewnym osobom i postanowiły one zadziałać w tej sprawie. Jak widać udało się, ale czy na pewno? Do sądu trafiło anonimowe oskarżenie w sprawie prokuratora o rzekomo zdradzonej przez niego tajemnicy służbowej. Po rozpatrzeniu wniosku sąd postanowił uchylić prokuratorowi immunitet.

Sąd zamieszany w sprawę?

Pytanie czy sąd również chciał zaszkodzić prokuratorowi? Wygląda na to, że tak. Jednak prokurator postanowił złożyć skargę do Głównego Sądu Najwyższego w Warszawie, doradził mu, to prawnik Płock, który jest jego dobrym znajomym i będzie walczyło jego prawa przed sądem. Udowodnienie niewinności będzie nie lada wyzwaniem ponieważ dowody w sprawie prokuratora okazało się, że są bardzo mocne. Prokurator wyjaśnił przyjacielowi, że dowody są bardzo dobrze sfingowane. Nie mogło być inaczej skoro w sprawie maczały palce władze sądu najwyższego. Po zapoznaniu się ze sprawą Sąd Najwyższy wezwał na Świadków członków Sądu z Płocka, gdzie cała sprawa się rozpoczęła. Sąd z Warszawy był bardzo zdziwiony, że tak szybko został odebrany immunitet prokuratorowi bez dokładnej analizy tak poważnego oskarżenia.

Warto walczyć o swoje

Po przeprowadzeniu przesłuchania wszystkich świadków, prawnik Płock nie miał żadnych wątpliwości, że jego klient zostanie uniewinniony. Tak też się stało, nie dość, że jego kolega został uniewinniony, to dodatkowo wystąpił o odszkodowanie w wysokości 100 tysięcy złotych, które oczywiście udało się wywalczyć. Także nie dość, że prokurator dostał 100 tysięcy za bardzo dobrą pracę w zawodzie, to jeszcze w ej samej kwocie otrzymał odszkodowanie. Wniosek jest jeden, warto zawsze walczyć o swoje prawa. Tym bardziej jeżeli jesteśmy pewni swojej niewinności.