Hierarchia rekrutacji do kancelarii prawnych

prawnik płock

PWSZ w Płocku staje się drugim dostawcą edukacji, po Włodkowicu, aby być dopuszczony jako ABS przez Solicitors Regulation Authority. Stan da uczniom możliwość korzystania z dedykowanego ośrodka , które oferują porady prawne uczelni, która replikuje praktyki pracy zewnętrznej kancelarii prawnej.

Centrum, które oferuje porady prawne tradycyjnie zajmuje mieszkania, nieruchomości i spraw ochrony środowiska i kwestii dobrostanu i zatrudnienia, ale ma teraz platformę, która umożliwi jej ekspansję na nowe obszary w przyszłości. W kolejnej fazie rozwoju, centrum będzie wyglądać założyć przedsiębiorczości i intelektualnej usługę prawa rzeczowego, który zaoferuje rozruch i przedsiębiorstw społecznych niezbędne porady prawne w Płocku.

Jan Kowalski, prodziekan PWSZ, powiedział: „Ostatecznie celem tego opracowania jest wzbogacić naszą ofertę studentów i społeczności. Kancelaria nauczania zapewni doskonałe możliwości edukacyjnych dla naszych studentów z zakresu porad prawnych. „W uczelni, zaangażowanie społeczności jest dla nas bardzo ważne i pracuje jako ABS pozwala nam poszerzyć nasze usługi dla dobra publicznego”. Uczniowie będą w pełni nadzorowane przez wykwalifikowanych radców prawnych i będzie oferować wysokiej jakości porady prawne.

Centrum dostarczył ponad 10.000 godzin bezpłatnego doradztwa prawnego, gdyż przeniósł się do nowej siedziby w czerwcu 2014 roku, z udziałem 220 uczniów szkół prawa. Około 180 klientów skorzystało z porad i £ 40,000 odzyskane dla klientów o przypadkach sąd. Jak również oferuje pracę pro bono, centrum ułatwia zagraniczne staże i praktyki, które spowodują, że studenci będą udzielać porady prawne na wysokim poziomie.

Nick Johnson, dyrektor centrum, powiedział: „Rynek pracy jest bardzo konkurencyjny, a wraz z doskonałości akademickiej, absolwenci muszą wykazać, że zdobyliśmy tyle doświadczenia, jak to możliwe w trakcie ich studiów aby w jak najlepszy sposób udzielać porady prawne swoim klientom”.