Na czym polega praca detektywa

                Dzięki książek, filmów i programów telewizyjnych, wiele osób ma jasny mentalny obraz stereotypowego prywatnego detektywa. Pracuje od słabo oświetlonych, zaśmiecone, czasem zadymionym biurze w mniej niż zamożnych części miasta. Tam wita serię walk-in klientów – często kobiet – które zostały pokrzywdzone w ten czy inny sposób.
Zwykle, jego zadaniem jest albo znaleźć dowód wykroczenia lub w prawo, aby tę sytuację. Aby to zrobić, dostaje przydatnych informacji od świadków i osób postronnych, czasem z pomocą fałszywym pretekstem i fałszywych identyfikacji. On ogony świadków, robi zdjęcia, szuka budynków i utrzymuje oko na wskazówki, które inni mogą przeoczyć. Od czasu do czasu, jego ciekawość dostaje go w kłopoty, a on ledwo ucieka przyłapania gdzieś, że nie ma być. Ale w końcu wraca do swojej trudnej sytuacji klienta, dając jej do zrozumienia, że ​​on rozwiązać sprawę.
Wiele fikcyjnych detektywów, przyczyniły się do tego obrazu, w tym Sherlock Holmes, Philipa Marlowe’a i wielu bohaterów filmu noir z 1940 roku i 50 lat. Dzisiejsi badacze kultury popularnej, jak Adrian Monk i Veronica Mars, są często mało quirkier niż ich starsi koledzy. Oni nie muszą nosić kapelusze, pracę w wątpliwych dzielnic lub nawet nazywają się prywatni detektywi. Jednak, wciąż pojawiają się jako bohaterowie, którzy mają talent do kopania właściwe informacje we właściwym czasie.
Ale jak większość p.i. wiedza jest naprawdę? Jak wielu z wydarzeń przedstawionych w powieści są naprawdę możliwe – lub prawna? W tym artykule, będziemy badać to, czego potrzeba, aby stać się prywatnym detektywem, a dokładnie to, co praca polega.

Pierwszym krokiem do oddzielenia faktów od fikcji jest precyzyjne określenie co prywatny detektyw jest. Zasadniczo, prywatni detektywi są ludzie, którzy są wypłacane zebrać fakty. W przeciwieństwie do detektywów policyjnych lub śledczych miejsca zbrodni, zazwyczaj pracują dla osób prywatnych lub firm, a nie dla rządu. Chociaż czasami pomóc rozwiązać zbrodnie, nie są urzędnikami organów ścigania. Ich zadaniem jest zbieranie informacji, nie do zatrzymania i ściganie przestępców.