Alkohol i wędrujący umysł

pijani kierowcy
Wykazano, że alkohol jest jednym z głównych przyczyn zgonu wypadków samochodowych; około 58% kierowców biorących udział w śmiertelnych wypadkach uznano za jazdę pod wpływem alkoholu w przeglądowym artykule badania.

Umysł wędrówki można zdefiniować jako doświadczenie, w którym dana osoba nie jest w stanie skupić się na jednym temacie lub działalności;Możliwość skoncentrować jest ważne, zwłaszcza gdy zaangażowane w zadania, wymagających uwagi, takich jak prowadzenie pojazdu. Czasami, być może uda się złapać sobie umysł wędrówki, Prokurator będzie mógł świadomie ponownie skoncentrować się na wykonywanym zadaniu. Inne czasy, może nie być w stanie złapać się na pewien czas. Generalnie, starszy osobnik, tym dłużej trwa złapać umysłu wędrówkę.

Połowa uczestników osiągnęła 0,05% poziom alkoholu we krwi przed rozpoczęciem badania, a druga połowa wypiła placebo, która miała smak alkoholu, ale faktycznie nie zawiera alkoholu. Naukowcy mieli uczestnicy przeczytać fragment powieści, i polecił im, aby nacisnąć przycisk za każdym razem, gdy zauważyłem, że oni tracą ostrość. Ta część środków badawczych, jak często były one w stanie złapać sobie umysł wędrówkę. Ponadto, co kilka minut nie było dźwięk; W tym czasie uczestnicy zadano czy ich umysł wędrówki. To dało naukowcom lepsze wyobrażenie o tym, jak często ludzkie umysły zostały faktycznie wędrówki. Ludzie, którzy pili alkohol były dwa razy mniej prawdopodobne, aby uznać, że ich umysły były wędrówki.

Po kilku drinkach, przychodzi czas, kiedy trzeba być odpowiedzialnym dorosłych i zdecydować, czy jest on bezpieczny do jazdy. Zdolność koncentracji może być czynnikiem wziąć pod uwagę przy ustalaniu, czy powinieneś jechać. Gdy piłeś, jesteś dwa razy częściej tracą ostrość; w tym samym czasie, nie jesteś w stanie zauważyć tego zaburzenia. Twoje subiektywne doświadczenie jest błędna; to może pomóc wyjaśnić, dlaczego DUI aresztowania są tak powszechne. To nie jest niespotykane, aby zobaczyć nauczyciela, lekarza, adwokata lub sędziego na lokalne wiadomości, ponieważ zostały one aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeśli planujesz mieć napoje, najlepiej jest znaleźć wyznaczonego kierowcy, lub wziąć taksówkę. Jeśli zdarzy ci się być aresztowany, najlepiej jest znaleźć doświadczonego prawnika.